İntihar Girişimi

İntihar Girişimi Toplumumuzun genel sorunları yaşam koşulları veya psikolojik durumları her zaman sıkıntılar oluşturmakta ve sorunlara neden olmaktadır. Duygusal aşamalar hemen hemen toplumumuz da her zaman gerçekleşmektedir. Bu durumda yapılması gerekenler ise ilk olarak intihar etmek isteyen kişiye daha ılımlı ve hayatın güzelliklerinden bahsetmek ve hayat sevincini aşılamak gerekmektedir. Genel olarak intihar girişimde bulunmak isteyen kişiler son raddeye gelmiş ve hayattan zevk alma hazzını kaybetmiş olanlardır. İntihar etmek isteyen kişiler genel olarak ölüm ve yaşam arasında kararlarını vermiş kişilerdir. Aynı zamanda bir kez intihar girişimi yaşayan kişilerde bu etki hayatları boyunca devam etmektedir.

İntihar Girişimi

 İntihara Meyil Vermenin Nedenleri

Herkes zaman zaman yalnızlık, depresiflik, çaresizlik ve umutsuzluk gibi birçok sıkıntılı dönemlerden geçmiştir. Aynı zamanda aile üyelerinden birini kaybetmek veya bir ilişkinin sonlanması gibi durumlarda da intihar girişimi yaşanmaktadır. Bir ilişkinin bitmesinde hissedilen ise onur eksikliği, değersizlik, kaybetmiştik gibi ciddi sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bunlar dışında yaşananlar ise ülkemizde çok fazla rastlanılan maddi sıkıntılar da intihar girişimlerine sebep olmaktadır. Herkesin duygusal düzenlenmeleri bu tür sıkıntılara farklı bir halde cevap verilir ve her zaman güçlü olunamayan bu tür olaylarda herkes olumlu davranamaz. Herkesin güçlü olamayacağı olaylar ile karşılaşılması halinde tıbbi tedavi gerekmektedir.

 İntihar Düşüncesi Olan Birini Vazgeçirmek

İntihar kendi içerisinde sınıflandırılmaktadır. Ölümle sonuçlanan intiharlara tamamlanmış intihar ismi verilmektedir. Bunun yanı sıra intihara yönelik davranışları sergileme durumları da bulunmaktadır. Bu tür intihar girişimleri ölümle sonuçlanmamaktadır. İntihar girişiminde bulunan birini önleyebilmek için yapılması gereken tek şey kişiye hayat sevinci ve tekrar güçlü bir halde hayatla savaşmasını sağlamak ileri ki hayatında sorunlara karşı daha olumlu olmasına fayda sağlayacaktır.İntihar Girişimi İntihar girişimde bulunan kişiye mutlaka öfkeyle değil yumuşak ve sakin bir halde konuşulması gerekmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. İntihar Girişimi İntihar Girişimi için yorumda bulun

    İntihar Girişimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İntihar Girişimi için ilk yorumu yapabilirsin.