Şimdi Al Sonra Öde Mortgage Kredisi

Şimdi Al Sonra Öde Mortgage Kredisi

Şimdi Al Sonra Öde Mortgage Kredisi İle Ev Sahibi Olurken Bilinmesi Gerekenler Mortgage aslında ev kredisi anlamına gelen uzun süreli vadelerle kişileri ev sahibi yapmayı amaçlayan bir kredi türü olarak bilinmektedir. Daha önceleri beş yıl süreli ve yüksek faiz oranları konut kredilerinden farklı olarak vadesi tam otuz yıla kadar çıkabilen ve oldukça düşük faiz oranları ile öne çıkan mortgage kredisi ülkemizde artık her türlü konut kredisinin adı haline geliyor.

Mortgage kredisi kullanmanın ev sahibi olmak isteyen kişiler için avantajları düşük aylık ödemeler ile ev sahibi olma şansını sağlamasıdır. Oldukça düşük faiz oranları ile anapara olanağı sağlaması mortgage kredisi sisteminin popüler olmasını sağlayan durumlar arasında yer alıyor. Aslında ev sahibi olmak isteyen kişilerin kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlıyor. Ev sahibi olmak isteyen kişiler kirada mı kalsam yoksa ev mi alsam gibi seçeneklerin arasında kalsa da mortgage kredileri sayesinde kira benzeri aylık ödemelerle ev sahibi olma olanağına kavuşuyor.

Şimdi Al Sonra Öde Mortgage Kredisi

Mortgage Kredisi Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeliler?

Mortgage kredisi almak isteyenlerin öncelikle dikkat edilmesi gereken konuların başında elbette kredi faiz oranları geliyor. Ülkemizde oldukça yüksek bir düzeyde seyreden konut kredisi faiz oranları nedeni ile kişiler konut kredisi almaktan kaçınmaya başlıyorlar. Bu tür kredilerde faizler sabit, değişken ay da her iki türlü de uygulanabiliyor. Türkiye’de etkinlik gösteren bankalar eşit taksitli ödeme olanağı sunuyor. Eğer ki yıl içinde prim, ikramiye gibi çeşitli ek ödemeler alınıyor ise bu durumda bankalar tarafından balon ödemeli mortgage kredileri alınabiliyor.

Mortgage ödeme planını seçerken bütçeye uygun bir ödeme planı bulmak, bütçeye uygun bir aylık ödeme tutarı belirlemek (aksi taktirde gecikme faizleri uygulanıyor), ekspertiz raporu ile belirlenen evin değerinin yüzde seksenine kadar banka tarafından mortgage kredisi verilebiliyor. Bu nedenle bu peşinatı verecek finansal güce sahip olup olunmadığı da önem taşıyor.

Bunun dışında her türlü gayrimenkul de mortgage kredisi alımı için uygun olmayabiliyor. Deprem sigortası, kat irtifakı bilgileri, tapu bilgileri gibi bilgilerin belirlendikten sonra bu bilgilere dayanarak bankaya başvurulması ve mortgage kredisine uygun mu değil mi öğrenilmesi gerekiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Şimdi Al Sonra Öde Mortgage Kredisi Şimdi Al Sonra Öde Mortgage Kredisi için yorumda bulun

    Şimdi Al Sonra Öde Mortgage Kredisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şimdi Al Sonra Öde Mortgage Kredisi için ilk yorumu yapabilirsin.